آرمان راه امید دانش (آراد)

چرا هلند؟

چرا هلند؟

کشور هلند  کشوری است که 95% از مردم آن می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند به طوری که در طول اقامت تحصیلی، افراد به راحتی با مردم این کشور سازگار می شوند. احترام به نظرات و اعتقادات هر فرد در این کشور یک فضیلت ملی است که به ساخت یک جامعه متنوع قدرت می بخشد. این مسئله خود پایه و اساس روش تدریس در موسسات آموزش هلندی است.هلند یکی از جذاب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است و هرساله صدها نفر از کشورهای مختلف برای تحصیل به هلند می روند. کیفیت تحصیل در این کشور در میان بهترین ها قرار دارد. دانشگاه ها برنامه های تحصیلی مختلفی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و این کشور در مقایسه با کشورهای آمریکایی و انگلیسی از نظر هزینه مقرون به صرفه است.

تحصیل در هلند  بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده در سال 2020 با توجه به کیفیت بالای آموزشی و شرایط مطلوب زندگی هلند می تواند یکی از گزینه های بسیار مناسب برای متقاضیان باشد در رابطه با شرایط تحصیل در هلند، بیش از 2000 دوره آموزشی به زبان انگلیسی در کشور هلند وجود دارد که کسانی که مسلط به زبان انگلیسی هستند قادر به استفاده از آن خواهند بود. بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، دانشجویان انگلیسی زبان به راحتی می توانند در محیط شهری نیز با مردم ارتباط برقرار کنند.

این سیستم تحصیلی به دانشجو یاد می دهد که بعد از پژوهش و تحقیق و همفکری با بقیه هم تیمی های خود، نظریه‌اش را ارتقا دهد. به علاوه در سیستم آموزشی هلند دانشجویان و استادان باهم برابرند، که به این طریق دانشجویان این فرصت را همیشه داشته باشند که با استادان خود بحث و گفتگو کنند و از آنها سوال بپرسند.دانشجویان بسیاری از این نوع آموزش احساس رضایت و راحتی دارند. این صمیمیت بین استادان و دانشجویان و سیستم آموزشی منحصر به فرد، از مزایای تحصیل در هلند بوده و کیفیت آموزشی بالا را فراهم می آورد.به خصوص برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که در کشورشان سیستم استاد محوری و یا معلم محوری برقرار بوده است و دانشجویان و دانش آموزان هیچ حقی برای به چالش کشیدن صحبت های استادانشان و یا انتقاد کردن از آنها را نداشته اند. مانند کشورهای آفریقایی و آسیایی.

هلند یکی از کشورهای تاریخی قاره اروپاست و ابنیه تاریخی فراوانی در این کشور وجود دارد. دانشجویان بین المللی در هلند به نسبت دانشجویان خارجی در کشورهای دیگر با استقبال بیشتری روبرو خواهند شد و همین مسئله برای حضور دانشجویان بین المللی از 160 کشور جهان در هلند کافی بوده است. از نظر امنیتی، کشور هلند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و به عنوان دهمین کشور شاد جهان شناخته شده است

بسیاری از شهرهای هلند پر است از توریست، دانشجویان بین المللی و انواعی از مردم با پیشینه های مختلف که آزادانه از زندگیشان در این شهرها لذت می برند و درباره ی فرهنگ این مردم یاد می گیرند.به طور یقین هر دانشجویی از هر کشوری و فرهنگی در این کشور تجربه­ی تحصیل و زندگی فوق العاده ی را خواهد داشت.

شرایط جدید تحصیل در هلند در یک نگاه 


تحصیل در یکی از بهترین شهرهای هلند ؛ کشوری که مردم و شهروندان آنها غالبا به زبان انگلیسی تکلم می کنند، بعنوان مثال گذران زندگی در شهر آمستردام بدون برخورداری از دانش زبان انگلیسی بسیار مشکل است.

برای اولین بار شرایط ویژه

 • با توجه به شرایط جدید تحصیل در هلند می توان با آیلتس 6 می توان اقدام کنید.
 • (‌ البته چناچه آیلتس 6 ندارید،‌ نگران نباشید؛ زیرا با داشتن مدرک آیلتس 5.5 و گذراندن کورس زبان در خاک کشور هلند با هزینه ای حدود 2500 تا 3000 یورو می توانید آماده حضور در کلاس های رشته اصلی خود شوید. )
 • امکان اخذ اقامت دانشجویی بدون نیاز به مدرک بالای زبان
 • کل شهریه در سال تنها در حدود هفت هزار یورو
 • اجازه کار ضمن تحصیل دارید
 • امکان اخذ اقامت برای شما و تمام خانواده شما بعنوان همراه
 • از یک فرجه یک ساله بمنظور پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی می توانید استفاده کنید.
 • دانشگاه و کورس شما به زبان انگلیسی است.
 • هزینه نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر است
 • تحصیل در هلند بدون محدودیت سنی و شرط سنی خاص
 • امکان تحصیل رایگان فرزندانتان