آرمان راه امید دانش (آراد)

مزایای تحصیل در هلند

مزایای تحصیل در کشور هلند

مزایای تحصیل در هلند

کشور هلند در میان کشورهای اروپایی گسترده ترین برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را دارد. تقریبا در همه ی دانشگاه های کشور هلند، تمام کورس هایی که به زبان هلندی تدریس میشوند به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. بیشتر تدریس ها معمولا به صورت دو زبانه صورت می گیرد.از این رو مشارکت در بحث ها و گفتگو ها برای دانشجویان انگلیسی زبان به آسانی امکان پذیر است. به علاوه بیشتر از 70 درصد مردم هلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند و این باعث می شود که دانشجویان بین المللی احساس راحتی بیشتری در مدت زمان زندگیشان در این کشور داشته باشند. به طور خلاصه یکی از مزایای تحصیل در هلند تنوع کورس ها برای انتخاب زیاد است و ارتباط برقرار کردن با استادان و هم کلاسی ها برایشان مشکل نخواهد بود.

یکی از بهترین مزایای تحصیل در کشور هلند روش تدریس هلندی­ها با سایر کشورها متفاوت بوده و این از اصلی ترین مزایای تحصیل در هلند است. در هلند تدریس بر پایه ی بحث و گفتگو است و دانشجویان یاد میگیرند که تنها برای خودشان فکر نکنند بلکه در گروه ها و با مشارکت همکلاسی هایشان پیش بروند. مهارت هایی را مانند: تجزیه و تحلیل، حل مساله ی تجربی، کار تیمی و تفکر خلاقانه را پرورش خواهندداد.

لازم به ذکر است به لحاظ برنامه های آموزشی و تحصیلی کشور هلند از نظر جهانی رتبه ی قابل قبول و بالایی دارد و هزینه ی تحصیل در این کشور، اجاره خانه و زندگی پایین تر از بعضی کشورهای اروپایی است و در مقایسه با کشورهای آمریکا و انگلستان نیز هزینه تحصیل در هلند بسیار ارزان تر می باشد.