آرمان راه امید دانش (آراد)

تحصیل در مقطع دکتری و پزشکی در کشور مجارستان

تحصیل در مقطع دکتری کشور مجارستان

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور مجارستان نیاز به مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد که مورد تایید دانشگاه های مجارستان باشد، و همچنین ترجمه مدارک دارد. بحثی که در پذیرش گرفتن برای مقطع دکتری بسیار حائز اهمیت است، پیدا کردن استاد راهنما است.بهتر است دانشجو برای پذیرش رزومه تحصیلی قوی آماده نموده و از اساتید خود توصیه نامه دریافت نماید. یک طرح تحقیقاتی به همراه سابقه کاری (در صورت وجود) نیز می تواند بسیار مفید باشد.

تحصیل پزشکی در کشور مجارستان

ادامه تحصیل در مجارستان و پذیرش از دانشگاه های پزشکی مجارستان بیشترین متقاضیان را در جهان دارد. دانشگاه سملوایز مجارستان یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در اروپا می باشد . این دانشگاه مورد تایید ایران است و در پایتخت مجارستان یعنی شهر بوداپست واقع شده است. دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ، آلمانی و مجاری تدریس می شود .  دانشجویانی که متقاضی مهاجرت و تحصیل در مجارستان هستند باید یک حساب بانکی که مبلغی حدود 10000 یورو در آن باشد را به عنوان پشتوانه مالی به سفارت مجارستان معرفی کنند. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در مقایسه با بیشتر نقاط دیگر اروپا مقرون به صرفه است.

تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی ۶ سال به طول می انجامد که دو سال اول تحصیل در این رشته دروس پزشکی عمومی و از سال سوم تخصصی خواهد شد و دانشجو دوره پزشکی ملزم به گذراندن دوره های کلینیکال و گذراندن طرح خواهد شد و درسال آخر دانشجو باید ٣٧ هفته طرح خود را در بیمارستان ها شیفت بدهد.